Anasayfa » Duyurular » TSE Belgesi » TS 12257 Belgesi Nasıl Alınır?
TS 12257 Belgesi Nasıl Alınır?
9 Mart 2018

TS 12257 Belgesi Nedir ve TS 12257 Belgesi Nasıl Alınır?

Personel ve öğrenci taşımacılığı yapan firmaların güzergah kullanım izin belgesi ( yol belgesi) , yetki belgesi alabilmeleri için alınması gereken belge zorunlulukları vardır. 

Acil olarak yol belgesi almak istiyorsanız TS 12257 hizmet yeterlilik belgesi alarak işlemlerininizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Personel ve öğrenci taşımacılığı yapmak için zorunlu olan TS 12257 standartından TSE HYB Belgesi almak istiyorsanız öncelikle bir ofisiniz olması gerekmektedir.

Gümrük ve ticaret bakanlığına evraklar teslim edilerek cokey numarası alınır. 

Cokey numarası alındıktan sonra TSE HYB Başvurusu yapılarak TS 12257 Hizmet yeterlilik belgesi almak için TSE başvuru işlemi gerçekleştirilir.

Gerekli olan diğer şartları öğrenmek ve 2 haftada belgenizi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Anadolu Yakası,Avrupa yakası, Gebze, Kocaelinde faaliyet göstermekteyiz.

İletişim Tel: 0 216 348 23 00 

TS 12257 standartı Türk Standarları Enstitüsüne ait hizmet belgelendirme standartlarından bir tanesidir.

TS 12257 Belgesi Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen bir HYB ( Hizmet Yeterlilik Belgesi) dir.


Standart No:  TS 12257 

Standart Adı: Öğrenci ve personel taşıma hizmetleri– Genel kurallar

Standart kapsamı : Bu standard, öğrenci veya personelin taşıma hizmetlerinin, işletmecilik ve servis aracı özellikleri ile sürücü rehber personel ve servis yolcularının uyması gereken kuralları kapsar. 

TS 12257 TSE HYB Belgesi, Servis taşımacılığı yetki belgesi sahibi olabilmek için, istenen belgelerdendir. Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetim sonucunda verilen bir belgedir. Denetimde servis taşımacılığı yapan firmaların TS 12257 standardının şartlarını karşılaması istenir. bu şartlar,
İşletmecilik ile ilgili kurallar:  Sürücülerin uyması gereken kurallar, İrtibat bürosu sorumlusunun uyması gereken kurallar, Rehber personelin uyması gereken kurallar, Öğrenci veya personelin uyması gereken kurallar
Servis aracı ile ilgili kurallar olarak standartta belirtilmiştir.

TS 12257 Belgesini almak için firmamıza başvurabilirsiniz.. Deneyimli ve uzman kadromuzla 2 haftada belgenizi size teslim ediyoruz.

http://www.icccozumgrup.com.tr/hizmet-ts-12257-belgesi-nasil-alinir-72.html

 

blog3.jpg